Echipa românească de ciclism Tusnad Drag este singura echipă continentală în ciclismul românesc. În fiecare an, echipa participă la competiții naționale și europene, precum și în întreaga lume. Echipa a fost fondată în 2004 de Carroll Edward Novak. El crede că misiunea lui este să fie un model pentru popor și să îl motiveze, așa că a creat echipa de ciclism.
Întreaga echipă a participat la cele 3 curse cu biciclete DRAG din Bulgaria, care au avut loc în perioada 9-11 iunie. Acolo, 12 sportivi (7 bărbați elita, 1 tânăr și 4 cadeți) au terminat mai mult de 30 de tururi pe cursa. Angel Ugo Velasquez a terminat al doilea în prima cursă – Cupa Dolcini. Cursa Drag Cup a fost incitantă, Ruben Ramos a luat locul doi, iar Hugo Vlaski a ajuns pe poziția a patra în categoria de elită a bărbaților.

În timpul evenimentelor, Edward Novak a planuit sa transforme echipa de ciclism Tushad Drag într-o echipă profesionistă. Președintele echipei a semnat un contract de parteneriat cu DRAG ca cel mai bun producător de biciclete din Europa de Est. DRAG proprietarul Dragomir Kuzov și Edward Novak se gândesc pe termen lung la dezvoltarea sportului cu bicicleta în regiune.